10 Şubat 2014

Öyle İşte

İki gündür hasta yatıyorum.  Bir erkek için hastalandığında naz yapacak birinin olmaması ne acı.  Belki sıcak bir çorba belki sıcak bir yatak olsa. Oniki sene olmuş evden çıktığımda. Giderken anneme demiştim bu evden şimdi çıkıyorum bir dahada girmem herhalde diye. Çocuk yaşımda nasıl öyle bi laf ettiysem. Öylede oldu zaten. Yok lise yok üniversite yok iş. Bu yaşta yaşlılar gibi konuşmaya başladım ne çabuk geçti zaman.
Filmlerdeki gibi hastalandığımda alnıma bez koyan arkadaşlarım olmadı. Galiba sadece filmlerde oluyor bu sahneler. Hem ben hep üst ranzada yattım. Üst ranzalar iyidir. Herkes oturmaz yatağınıza. Bozulmaz yatağınız. Hayat çoğu zaman size erken kalkmak gibi gelir. İstemezsiniz ama mecbursunuz gibi.
Yarın iş var sayın okur. Yüzünü görmek istemediğim bir müdür var. Garip garip memurlar. Zaten memuriyetede alışamadım. Devlet babayı hiç bir gün anlamadım. Yarın erken kalkmam gerek.
Yürümekle yollar aşınmaz sayın okur ama ömür her daim aşınır. Ömür her saniye aşınır.
İçimden niagara şelalesi akarda sesini duyuramam kimseye. Bazen haykırmak isteyipte haykıramadığın zaman dilinden dökülen bir soru gibidir hayat.
-Eee daha daha?
-öyle işte

0 yorum: